Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

Dziękujemy za Warsztaty Filmu Animowanego

2020-09-29

 

XXVIII Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego w Lanckoronie dobiegły końca. Dla znakomitych filmowców i adeptów tej sztuki nadeszła pora na dopracowywanie projektów powstałych na Warsztatach. Uczestnicy z  naszej gminy, biorący udział w warsztatach dziecięcych, mają wspaniałe wspomnienia, rozbudzone nowe zainteresowania i plany na przyszłość. Czekamy na efekty Warsztatów i obiecaną możliwość zobaczenia w Lanckoronie filmów tutaj zainicjowanych.

Ale zanim to nastąpi, jeszcze w tym roku będziemy mieli możliwość zaprezentowania zainteresowanym filmów, nad którymi pracowali filmowcy w ubiegłych latach. Są wśród nich dzieła nagradzane na festiwalach filmowych, dostrzeżone przez krytyków i znawców, a przede wszystkim publiczność. Dzięki za tę możliwość.

Dla młodszych mieszkańców gminy wielkim przeżyciem była możliwość uczestniczenia w Warsztatach dziecięcych. Część z nich brała w nich udział po raz kolejny. Dla jednych z nich była to ciekawa przygoda i odkrycie nowych horyzontów, inni odkryli w sobie nową pasję i chcieliby ją rozwijać. Wraz z organizatorami Warsztatów planujemy stworzyć im takiej możliwości na cyklicznych zajęciach na miejscu w GOK-u w Lanckoronie. Dziękujemy za tę możliwość.

Oczywiście o rozpoczęciu zajęć i o pokazach filmowych będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej, w mediach, na plakatach i ulotkach, tak by dowiedzieli się o nich wszyscy zainteresowani.

Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego organizowane są nieprzerwanie od roku 1996. To była 28. edycja. Pierwsze odbywały się w Krakowie, ale już w 1999 roku, organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie Warsztatów w kameralne warunki malowniczej Lanckorony. Powstały z inicjatywy Myriam Prongue z Fundacji Pro Helvetia Wschód/Zachód, prof. Jerzego Kuci, kierującego wówczas Pracownią Filmu Animowanego ASP w Krakowie oraz Bogusława Żmudzińskiego, Dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda. O randze wydarzenia świadczy chociażby fakt, że Warsztaty dwukrotnie, w 2014 i 2015 roku, były nominowane do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Program Kształcenia Profesjonalnego" przez Kapitułę tego konkursu. Warsztaty, oprócz praktycznej pracy filmowców pod kierunkiem wybitnych pedagogów, obejmowały pokazy filmów, spotkania autorskie i wykłady prezentowane przez zaproszonych gości. W tym roku ze względu na wynikające z pandemii, były one transmitowane na żywo on-line. W Lanckoronie, pomimo COBID-u gościli prof. dr hab. Jerzy Kucia, wieloletni pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prof. dr hab. Jacek Adamczak z Uczelni Artystycznej w Poznaniu i dr Izabela Plucińska z Akademii Sztuki w Szczecinie, a wirtualnie spotkał się z uczestnikami dyrektor artystyczny Niemieckiego Instytutu Filmu Animowanego DIAF, dr Till Grahl.
Dziękujemy za Państwa obecność w Lanckoronie i zapraszamy ponownie.

tekst: Anna Witalis-Zdrzenicka
Na zdjęciach: dzieci i młodzież z gminy Lanckorona (dwie grupy po 6 osób) pracujące na XXVIII Międzynarodowych Warsztatach Filmu Animowanego w Lanckoronie. Fotografowała Małgorzata Fraus, jedna z instruktorek prowadzących dziecięce warsztaty.


fot. Małgorzata Fraus

Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Informujmy, że Administratorem Danych Osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie z siedzibą przy ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona, tel.33 876 35 67.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych 33 876 35 67.
Przesyłane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prowadzenia korespondencji.
Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-->
Pozostałe aktualności
Warsztaty LATO W TEATRZE
2020-08-21
Kończymy dwutygodniową przygodę z teatrem, tańcem, śpiewem i zabawą. Zobaczcie co robiliśmy w ramach półkolonii lato w teatrze.
Półkolonia - "Lato w teatrze"
2020-08-10
Informujemy, że w dniach od 10.08-22.08 na terenie Ośrodka Kultury odbywać się będzie półkolonia artystyczna "Lato w teatrze"
URLOP URLOP URLOP
2020-07-24
W dniach 27.07 - 09.08 2020 r.  gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny z powodu urlopu pracowników.
Półkolonia LATO W TEATRZE
2020-06-30
Otwieramy nabór na półkolonię dla dzieci w wieku 7 - 14.
GOK nieczynny w dniu 12.06.2020
2020-06-12