Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

Ogród przy Muzeum w nowej odsłonie

2020-09-29

 

Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi, a karty rozdaje prognoza pogody. Planowany na weekend jarmark w Ogrodzie Rzemiosła w sobotę był skromny, a w niedzielę wystawcy w ogóle odwołali udział właśnie z powodu prognoz pogody. Tymczasem pogoda była ładna, a do ogrodu przy Muzeum wiele osób z Rynku przywołała muzyka na żywo.

W niedzielne popołudnie 27 września muzykowała tu Gminna Orkiestra Dęta w Lanckoronie. Wiele osób zachęconych ich grą weszło do ogrodu, inni podchodzili posłuchać z sieni Muzeum lub przystawali na ulicy obok. Każdy zobaczył nasz ogród w nowej odsłonie. We wrześniu w ogrodzie trwały intensywne prace: odchwaszczenie, przycinanie drzew i krzewów, sadzenie kwiatów, porządkowanie terenu. Przy pomocy pracowników GOK-u i gminy, prace te wykonała firma Haliny Jasińskiej, specjalizująca się w aranżacji ogrodów. Fachową konsultacją służył też profesor Zbigniew Mirek. W końcu to nie byle jaki ogród, tylko teren, na którym stoi jeden z najpiękniejszych zabytków Lanckorony - kupiecki dom ocalały z pożaru w połowie XIX wieku. Prace w ogrodzie odsłoniły ściany budynku, a w miejsce zarastających je krzewów, mamy "babciny" ogródek kwiatowy. Mamy nawet kapliczkę na drzewie w ogrodzi, którą podarował profesor Mirek. Żeby zobaczyć nasz ogród w pełnej krasie, będziemy musieli poczekać do wiosny, ale już tej jesieni można tam wejść, zrelaksować się w spokojnym miejscu w samym sercu Lanckorony, odpocząć wśród drzew i kwiatów po załatwieniu swoich spraw w rynku.

Niedzielne muzykowanie w ogrodzie to dopiero początek. Mamy nadzieję, że coraz częściej życie Lanckorony w niedzielne popołudnie będzie umilała muzyka na żywo, płynąca z naszego ogrodu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i do odpoczywania, i do muzykowania.

Do zobaczenia w ogrodzie.

tekst i fot. Anna Witalis-Zdrzenicka
fot. Małgorzata Mirek
  

Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Informujmy, że Administratorem Danych Osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie z siedzibą przy ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona, tel.33 876 35 67.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych 33 876 35 67.
Przesyłane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prowadzenia korespondencji.
Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-->
Pozostałe aktualności
Warsztaty LATO W TEATRZE
2020-08-21
Kończymy dwutygodniową przygodę z teatrem, tańcem, śpiewem i zabawą. Zobaczcie co robiliśmy w ramach półkolonii lato w teatrze.
Półkolonia - "Lato w teatrze"
2020-08-10
Informujemy, że w dniach od 10.08-22.08 na terenie Ośrodka Kultury odbywać się będzie półkolonia artystyczna "Lato w teatrze"
URLOP URLOP URLOP
2020-07-24
W dniach 27.07 - 09.08 2020 r.  gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny z powodu urlopu pracowników.
Półkolonia LATO W TEATRZE
2020-06-30
Otwieramy nabór na półkolonię dla dzieci w wieku 7 - 14.
GOK nieczynny w dniu 12.06.2020
2020-06-12