Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

Podziękujmy Świętemu Mikołajowi

2020-11-25

 

Jeśli dziękujecie, podzielcie się z nami, jak to robicie. Opiszcie, narysujcie, przyślijcie fotografie. Jeśli nie dziękowaliście do tej pory, to zróbcie to teraz. W końcu komu jak komu, ale Świętemu Mikołajowi należy się wdzięczność za ten wielki trud, który co roku, od tylu stuleci, dla nas podejmuje.
Czekamy na Wasze listy, zdjęcia i rysunki do piątku 4 grudnia, a w sobotę 5 grudnia zamieścimy na naszej stronie „Podziękowania dla Świętego Mikołaja”. Gdy do nas przyjdzie w niedzielę, niech zobaczy, jak bardzo Go kochamy i że my, w Gminie Lanckorona, potrafimy okazywać wdzięczność. 

Jak można dziękować? 
Na bardzo różne sposoby, każda rodzina może zrobić to w sposób, który jej najbardziej odpowiada. Im różnorodniej, tym ciekawiej. Podzielę się z Wami wspomnieniem, jak my to robiliśmy. 

Wspomnienie
Był w naszej rodzinie taki zwyczaj, że wieczorem przez przybyciem św. Mikołaja (u nas prezenty podrzucał w nocy), razem z czwórką dzieci przygotowywaliśmy poczęstunek dla „drużyny” Świętego Mikołaja, a więc dla samego Biskupa Mikołaja, jego reniferów i aniołków. Przecież cała noc odwiedzali dzieci, musieli być bardzo zmęczeni i strudzeni, i może nawet głodni. Wspólnie piekliśmy ciasteczka dla nich, albo przygotowywaliśmy jakiś deser. Stawialiśmy mleko w dzbanku i kubeczki. Na ładnie nakrytym stole kładliśmy listy z podziękowaniem za prezenty z ubiegłego roku, z radosnymi deklaracjami w rodzaju: „Kocham Cię święty Mikołaju”, a nieraz i spontanicznymi wyznaniami: „Bardzo Cię przepraszam, że nie zawsze byłem grzeczny”. Poczęstunek oczywiście zostawał przyjęty, w kubeczkach zostawało parę kropli mleka, a raz ktoś z drużyny Świętego Mikołaja zapaprał nam okno budyniem. Teraz, gdy wszyscy są dorośli, te wspomnienia są dla nas bardzo cenne. Wtedy, gdy dzieci były jeszcze małe, przygotowania do przybycia Świętego Mikołaja były równie ważne, jak poranne znajdowanie prezentów.
Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Informujmy, że Administratorem Danych Osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie z siedzibą przy ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona, tel.33 876 35 67.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych 33 876 35 67.
Przesyłane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prowadzenia korespondencji.
Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-->
Pozostałe aktualności
Warsztaty LATO W TEATRZE
2020-08-21
Kończymy dwutygodniową przygodę z teatrem, tańcem, śpiewem i zabawą. Zobaczcie co robiliśmy w ramach półkolonii lato w teatrze.
Półkolonia - "Lato w teatrze"
2020-08-10
Informujemy, że w dniach od 10.08-22.08 na terenie Ośrodka Kultury odbywać się będzie półkolonia artystyczna "Lato w teatrze"
URLOP URLOP URLOP
2020-07-24
W dniach 27.07 - 09.08 2020 r.  gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny z powodu urlopu pracowników.
Półkolonia LATO W TEATRZE
2020-06-30
Otwieramy nabór na półkolonię dla dzieci w wieku 7 - 14.
GOK nieczynny w dniu 12.06.2020
2020-06-12