Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

Polska wieś smakuje - konkurs

2020-12-03

 

/ Małgorzata Dziadkowiec /
Rolnicy, gospodynie i gospodarze oraz Koła Gospodyń Wiejskich zaproszeni są do udziału w ogólnopolskim konkursie "Polska wieś smakuje" na najlepsze praktyki tradycyjnej kultury kulinarnej na obszarach wiejskich, organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zgłoszenia można nadsyłać do 16 grudnia 2020 r. W konkursie może wziąć udział każdy rolnik indywidualny oraz zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Warunkiem jest, by zgłaszana praktyka kulinarna była kultywowana przez zgłaszającego od minimum trzech lat. 

Kategorie konkursowe:
Kiszonki z warzyw i owoców
Zupy
Potrawy jarskie - danie główne
Potrawy z drobiu i ryb - danie główne
Potrawy świąteczne

Uczestnik może zgłosić do konkursu jedną praktykę kulinarną w danej kategorii i nie więcej niż trzy w różnych kategoriach.
Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego zgłoszenia konkursowego na formularzu, wraz z dołączonymi zdjęciami lub filmem, na którym widnieje potrawa, a także recepturą na jej wykonania.
Pośrednikiem udziału w konkursie może być ośrodek doradztwa rolniczego, urząd gminy lub Lokalna Grupa Działania na obszarze działalności, na którym dana tradycja kulinarna jest praktykowana, oczywiście za zgodą zgłaszających.
Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie, należy przesyłać do 16-go grudnia 2020 roku na adres: konkurs.kulinarny@nikidw.edu.pl
Szczegóły dotyczące Konkursu wraz z Regulaminem i Formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie: https://nikidw.edu.pl/2020/12/02/konkurs-polska-wies-smakuje-przyrzadzcie-tradycyjna-potrawe-bliska-waszemu-sercu-a-jej-zdjeciem-i-opisem-podzielcie-sie-z-nami/.

Główną nagrodą konkursową za zajęcie pierwszego miejsca w danej kategorii jest nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł oraz dyplom. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest 600 zł oraz dyplom, a za zajęcie trzeciego miejsca 400 zł oraz dyplom.
Wszelkie dodatkowe informacje nt. Konkursu można uzyskać pod numerami telefonów: 
508 925 725 (Jolanta) i 511 134 544 (Urszula) 
oraz pod adresem e-mail: konkurs.kulinarny@nikidw.edu.pl

Konkurs jest organizowany w ramach operacji pn. “Tradycyjne praktyki kulinarne szansą dla współczesnych wiejskich gospodarstw domowych”, realizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Serdecznie zachęcamy do udziału Rolników i Koła Gospodyń Wiejskich 
z naszej ziemi lanckorońskiej.

fot. Anna Witalis-Zdrzenicka
Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Informujmy, że Administratorem Danych Osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie z siedzibą przy ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona, tel.33 876 35 67.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych 33 876 35 67.
Przesyłane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prowadzenia korespondencji.
Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-->
Pozostałe aktualności
Warsztaty LATO W TEATRZE
2020-08-21
Kończymy dwutygodniową przygodę z teatrem, tańcem, śpiewem i zabawą. Zobaczcie co robiliśmy w ramach półkolonii lato w teatrze.
Półkolonia - "Lato w teatrze"
2020-08-10
Informujemy, że w dniach od 10.08-22.08 na terenie Ośrodka Kultury odbywać się będzie półkolonia artystyczna "Lato w teatrze"
URLOP URLOP URLOP
2020-07-24
W dniach 27.07 - 09.08 2020 r.  gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny z powodu urlopu pracowników.
Półkolonia LATO W TEATRZE
2020-06-30
Otwieramy nabór na półkolonię dla dzieci w wieku 7 - 14.
GOK nieczynny w dniu 12.06.2020
2020-06-12