Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

Festiwal hejnalistów na zamku w Lanckoronie 13 czerwca 2021 r.

2021-05-15

 

/ Małgorzata Dziadkowiec /
Zapraszamy muzyków orkiestr i zespołów dętych różnych formacji oraz instrumentalistów indywidualnych do udziału w konkursie hejnalistów w ruinach zamku w Lanckoronie w niedzielę 13 czerwca o godz. 12.00. Oczekujemy na wykonawców różnego rodzaju hejnałów, sygnałów, fanfar itp. Festiwal będzie miał formę konkursową. 
Jury zdecyduje ostatecznie o podziale na kategorie, zależnie od treści nadesłanych zgłoszeń. Wstępnie organizator przewiduje podział na muzyków indywidualnych i zespoły oraz na kanony: wojskowy i strażacki, myśliwski i jeździecki oraz inne, w tym pasterskie, religijne, rycerskie itp. 
W ramach konkursu uczestnicy będą proszeni o zaprezentowanie:
- dwóch utworów (hejnał, sygnał, fanfara itp.), granych tradycyjnie przy okazji uroczystości, polowań, działań wojskowych, turniejów rycerskich, uroczystości religijnych, a także np. z tradycji pasterskich itp. (z wyjątkiem  Hejnału z Wieży Mariackiej w Krakowie);
- jednego utworu autorskiego. 
Ich wykonania będzie oceniało jury, w skład którego wejdą specjaliści muzyki wojskowej, myśliwskiej i ludowej. Na zwycięzców czekają nagrody.
Po ogłoszeniu wyników uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi (orkiestrami) i publicznością przejdą na rynek w Lanckoronie w korowodzie prowadzonym przez rekonstruktorów w strojach konfederatów barskich. Na rynku odbędzie się ogłoszenie wyników i koncert w wykonaniu zaproszonych gości, prezentacja wykonań laureatów konkursu oraz wręczenie nagród. Podczas koncertu rekonstruktorzy zaprezentują stroje z czasów konfederacji barskiej. Będzie to doskonała okazja na uhonorowania i wręczenia nagród także laureatom przeprowadzonego wiosną przez nasz GOK konkursu "Twierdza Lanckorona" dla szkół w kategorii muzyka i literatura. O szczegółach koncertu finałowego poinformujemy w późniejszym terminie.

Festiwal hejnalistów organizowany jest dla upamiętnienia 250. rocznicy bitew lanckorońskich konfederacji barskiej przez Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Lanckoronie „Intrada” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lanckoronie.

Regulamin konkursu oraz Kartę zgłoszeń zamieszczamy poniżej. 
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: intrada.lanckorona@gmail.com , gok_lanckorona@tlen.pl
Komitet Organizacyjny Festiwalu: Małgorzata Dziadkowiec, Maria Wędzicha, Anna Witalis-Zdrzenicka i Mirosław Twardosz.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 9 czerwca 2021 r. 
Serdecznie zapraszamy.

Projekt Festiwal hejnalistów na zamku w Lanckoronie w 250. rocznicę bitew lanckorońskich konfederacji barskiej jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Informujmy, że Administratorem Danych Osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie z siedzibą przy ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona, tel.33 876 35 67.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych 33 876 35 67.
Przesyłane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prowadzenia korespondencji.
Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-->
Pozostałe aktualności
Warsztaty LATO W TEATRZE
2020-08-21
Kończymy dwutygodniową przygodę z teatrem, tańcem, śpiewem i zabawą. Zobaczcie co robiliśmy w ramach półkolonii lato w teatrze.
Półkolonia - "Lato w teatrze"
2020-08-10
Informujemy, że w dniach od 10.08-22.08 na terenie Ośrodka Kultury odbywać się będzie półkolonia artystyczna "Lato w teatrze"
URLOP URLOP URLOP
2020-07-24
W dniach 27.07 - 09.08 2020 r.  gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny z powodu urlopu pracowników.
Półkolonia LATO W TEATRZE
2020-06-30
Otwieramy nabór na półkolonię dla dzieci w wieku 7 - 14.
GOK nieczynny w dniu 12.06.2020
2020-06-12