Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

Od niedzieli XIV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe i Festiwal Terra Artis

2021-07-15

 

/ Małgorzata Dziadkowiec /
Projekcją kultowego, niemego filmu niemego "Brzdąc" Charliego Chaplina z muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie w niedzielę 18 lipca rozpoczną się XIV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe i Festiwal Terra Artis. Projekcja na 100. rocznicę powstawia tego filmu, przewidziana jest na godz. 20.30 na rynku, ale w razie niepogody odbędzie się ona w sali widowiskowej GOK-u. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Terra Artis, a partnerem głównym - Województwo Małopolskie. Swoim  honorowym patronatem objął je Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata. Patronami medialnymi są rozgłośnie Polskiego Radia: Program 2 i Radio Kraków i portal internetowy gitaraklasyczna.pl

Festiwal
Przez cały tydzień do soboty 24 lipca będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych towarzyszących Warsztatom. Usłyszymy wirtuozów gitary (i nie tylko) z różnych krajów, organizatorzy zaproszą nas na koncerty, a także na wernisaże wystaw. Wydarzenie zakończy koncert uczestników Warsztatów w sobotę 24 lipca o godz. 16.00, oraz koncert finałowy Adama Struga - śpiewaka i instrumentalisty, autora piosenek, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysty, etnomuzykologa. obydwa koncerty odbędą się na rynku w Lanckoronie. Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
Szczegóły wydarzeń Festiwalowych na plakacie poniżej, z tą różnicą, że w środę 24 lipca o godz. 17 wernisaż fotografii Tomasza Sikory dobędzie się w ogrodzie Muzeum w Lanckoronie. 

Wizytówka Małopolski
Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie w ciągu 14 lat istnienia wyrobiły sobie bardzo dobą markę i zajmują poczesne miejsce na mapie kulturalnej Małopolski. w 2010 roku zostały wyróżnione nagrodą „Ars Quaerendi”, przyznawaną przez Samorząd Województwa Małopolskiego za urozmaicanie regionalnej oferty kulturalnej i pobudzanie życia kulturalnego mieszkańców Małopolski, a tegoroczne XIV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie zostały włączone do programu promocyjnego Województwa Małopolskiego Wizytówki Małopolski. 

Warsztaty
Uczestnicy warsztatów będą mogli skorzystać z lekcji indywidualnych, zajęć w zespołach kameralnych, wziąć udział w próbach i koncercie orkiestry gitarowej, spróbować swoich sił w zespole grającym muzykę popularną. Wykładowcami XIV MWG będą: Paweł Kwaśny, Michał Nagy, Marek Nosal, Michał Pindakiewicz, Marcin Siatkowski, Tatiana Stachak, Petr Saidl i Martin Schwarz, który także zadyryguje orkiestrą. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w zabytkowych wnętrzach (Izba Muzealna przy Rynku, Dom Golonki, historyczny Dwór Wójta), Gminnym Ośrodku Kultury i pracowniach lanckorońskich artystów.
Program Warsztatów ma interdyscyplinarny charakter. W tym roku Terra Artis proponuje zajęcia fotograficzne pod kierunkiem wybitnego fotografika Tomasza Sikory, a Andrzej Sułek, dziennikarz i kierownik redakcji muzycznej Programu 2 Polskiego Radia, poprowadzi warsztaty radiowe. Organizatorzy przygotowali także warsztaty metodyczne z muzyki dawnej dla nauczycieli gry na gitarze, które będzie prowadziła lutnistka i gitarzystka Anna Wiktoria Swoboda.


Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Informujmy, że Administratorem Danych Osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie z siedzibą przy ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona, tel.33 876 35 67.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych 33 876 35 67.
Przesyłane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prowadzenia korespondencji.
Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-->
Pozostałe aktualności
Warsztaty LATO W TEATRZE
2020-08-21
Kończymy dwutygodniową przygodę z teatrem, tańcem, śpiewem i zabawą. Zobaczcie co robiliśmy w ramach półkolonii lato w teatrze.
Półkolonia - "Lato w teatrze"
2020-08-10
Informujemy, że w dniach od 10.08-22.08 na terenie Ośrodka Kultury odbywać się będzie półkolonia artystyczna "Lato w teatrze"
URLOP URLOP URLOP
2020-07-24
W dniach 27.07 - 09.08 2020 r.  gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny z powodu urlopu pracowników.
Półkolonia LATO W TEATRZE
2020-06-30
Otwieramy nabór na półkolonię dla dzieci w wieku 7 - 14.
GOK nieczynny w dniu 12.06.2020
2020-06-12